czech english
certifikace

Přihlášení pro členy 

REGIONY



 

Dopravní informace z Brna

 

Povolení k výjezdu ke hradu Špilberk platí do konce r.2011

 

Dnem 31.10.2011 končí platnost Dohody mezi Muzeem města Brna a Veřejnou zelení města Brna ve věci užívání a údržby ploch svěřených VZMB v parku NKP Špilberk.

Tím také končí oprávnění MuMB k vydávání povolení k vjezdu na ulici Gorazdovu od značky zákazu vjezdu u pravoslavného kostela sv. Václava po vjezdovou bránu hradu a  na odstavnou plochu u severozápadního bastionu. Dosavadní povolení k vjezdu na uvedenou komunikaci vydaná MuMB zůstává v platnosti do konce roku 2011.  Nová povolení vydává pouze Veřejná zeleň města Brna.

Pro více informací kontaktujte:                                                                                   

Ing. Kateřinu Novotnou z VZMB, tel. +420 603 584 940.



 

Byla dokončena rekonstrukce ulice Joštova (u červeného kostela) a zmizela parkovací místa pro zájezdové autobusy. Zůstalo však místo pro nástup a výstup a nově bylo tamtéž vybudováno veřejné WC. MMB řeší odstavné parkoviště vč.zázemí pro řidiče mimo historické centrum města. Parkování na Mendlově náměstí zůstává stejně jako u Janáčkova divadla na ulici Rooseveltova.

 

 

MORAVA

Vstupné do baziliky na Velehradě se od opět platí! Dospělí 50,- Kč, důchodci 30,-Kč.

Platí se takto až do začátku nové sezony, tj.do 1.4.Skupiny jsou monitorovány, takže počítejte s tím, že určitě někdo přijde a bude žádat zaplacení.

 

BRNO

BVV nabízí rovněž možnost pohledu na celkový areál výstaviště ze střechy výškové budovy ředitelství, zahrnout do prohlídek  zaměřenýchna funkcionalismus v Brně a brněnskou modernu.

Informace u M.Sedlákové.


© 2019 Asociace průvodců ČR | RSS: Zajímavosti, Aktuality