czech english
certifikace

Přihlášení pro členy 

Centrála cestovního ruchu - Jižní Morava uspořádala v rámci projektu Dalším vzděláváním k rozvoji konkurenceschopnosti v oblasti cestovního ruchu CZ.1.07/3.2.04/05.0099 10.9. 2014 pro 25 průvodců JMK exkurzi na Vranovsko.

Lektorem byl Ing. Jaroslav Ryšavý, který je zároveň autorem učebního textu „Turistická nabídka Vranovska“,který všichni účastníci obdrželi.

První zastávka putování po Vranovsku nás zavedla do obce Čížov - návštěvnického centra Národního parku Podyjí spojená s promítnutím výukového videa Národního parku Podyjí.

Po té následovala krátká vycházka podle zbytků „železné opony“ na hranicích ČR a Rakouska.

Druhá zastávka byla v Muzeu čs. motocyklů v Lesné s možností občerstvení a ubytování, kladně oceněna všemi.

Následná vycházka s průvodkyní přes vyhlídku Mniszkův kříž k rekonstruovanému kostelu Nanebevzetí Panny Marie nám umožnila krásné pohledy na obec Vranov nad Dyjí, řeku i zámek. Taktéž rekonstruovaný kostel a varhany vzbudili náš zájem.

Dále jsme si ve Vranově nad Dyjí prohlédli keramickou dílnu, kde nám majitelka Anna Piwowarcziková ukázala výrobu a nejeden z nás si zakoupil krásný suvenýr. Tato keramička připomíná slavné časy Vranovské kameniny z 19. století.

Po výborném obědě v Country Saloonu ve Vranově nad Dyjí nás čekala netradiční prohlídka státního zámku místy kudy se běžně neprovází.

Poslední zastávka zdařilé exkurze na Vranovsko patřila vranovské hydroelektrárně- technické památce, která byla ve své době (postavena 1934) největším vodním dílem ČSR a změnila život na Vranovsku.

Slunečné počasí, které nás po celý den provázelo umocnilo nezapomenutelné zážitky všech účastníků.

Děkujeme všem organizátorům i průvodcům a těšíme se na další exkurzi na „Horňácko“.

 

Anna Zachovalová
« REGIONY

© 2017 Asociace průvodců ČR | RSS: Zajímavosti, Aktuality