czech english
certifikace

Přihlášení pro členy 

Ohlédnutí za Mezinárodním dnem průvodců 23.02.2019

 

 

V rámci Mezinárodního dne průvodců zorganizovala Obchodní akademie a Střední odborná škola cestovního ruchu již čtvrtý ročník prohlídek.

 

Cílem akce bylo nabídnout široké veřejnosti profesionálně vedené prohlídky po vlastním městě a doplnit si tak svoje vědomosti.

 Připravili jsme dvě prohlídkové trasy „Choceňské prvorepublikové vily – jaké byly?“.  Jedná se o soubor špičkové architektury koncentrované na poměrně malé ploše. Jejím autorem je převážně Čeněk Mužík, výborný architekt, ale v rámci ČR neprávem zapomenutý.  

 Nezapomněli jsme ani na malé návštěvníky, pro které byla připravená trasa „Pojďte s námi do pohádky“, kde na stanovištích děti plnily různé úkoly.

V prostorách školy na náměstí jsme měli malý koncert, divadelní představení pro děti „O třech prasátkách, aneb Jak si stavěla vilu“, dílničky a soutěže pro děti. Zpestřením akce byla výstava mandal L. Jílkové, výstava historických fotografií Chocně a jarmark s ukázkou tvorby. 

Občerstvení pro nás zajistili  žáci oboru vzdělání Kuchař-číšník a Cukrář.

Dospěláckou trasu si prošlo 140 návštěvníků a dětskou trasu 70 návštěvníků. Akce se vydařila a již nyní přemýšlíme, v jakém duchu uspořádáme další ročník.

 

Všem návštěvníkům děkujeme za účast.

Mgr. Petra Zavřelová

zástupce ředitele
« MEZINÁRODNÍ DEN PRŮVODCŮ 2019

© 2019 Asociace průvodců ČR | RSS: Zajímavosti, Aktuality