czech english
certifikace

Přihlášení pro členy 
 
 
 
 
V letošním roce se díky olomouckým členům Asociace průvodců ČR k akcím, spojeným s Mezinárodním dnem průvodců, připojilo premiérově také bývalé hlavní město Moravy, historicky druhé nejvýznamnější město Zemí koruny české a druhá největší městská památková rezervace České republiky se svou hrdou památkou UNESCO v podobě čestného sloupu Nejsvětější Trojice, největšího barokního sousoší ve střední Evropě.
 
Zájem účastníků výrazně překonal představy a předpoklady organizátorů s tím, že přihlášených bylo i přes mrazivé počasí přes sto třicet zájemců nejen z Olomouce a jejího okolí, ale také třeba z Prahy, Brna, Břeclavi nebo Zlatých Hor.
 
Díky zkušeným průvodcům se zúčastnění seznámili s pestrou mozaikou architektury od románského stylu po modernu a nechali si k tomu vyprávět příběhy domů, paláců, chrámů fontán a sloupů, ovšem především významných osobností, mezi které patří kníže Břetislav I., králové Václav III., Vratislav I. a Matyáš Korvín, císařové František I., Ferdinand I. a František Josef I., vojevůdcové Albrecht z Valdštejna  a Josef Václav hrabě Radecký z Radče, biskupové Jindřich Zdík a František z Dietrichsteina, jazykovědec Josef Dobrovský, mučedník sv. Jan Sarkander, malíř Gustav Klimt nebo kněží Bohuslav Balbín, Johann Gregor Mendel, Prokop Diviš a další…
 
O úspěšnosti akce hovoří četné děkovné reakce účastníků, kteří projevují další zájem o podobně akce.
 
Ing. Tomáš Kryl
průvodce * moderátor« MEZINÁRODNÍ DEN PRŮVODCŮ 2019

© 2019 Asociace průvodců ČR | RSS: Zajímavosti, Aktuality