logo
certifikace

Cultour Card

Následují informace o platnosti Cultour Card v ČR a zahraničí.

Seznam partnerských míst zapojených do programu CULTOUR CARD po celém světě, platný v r. 2020. Aktuální seznam lze najít na stránkách WFTGA - www.wftga.org

Česká republika

Praha

objekty ve správě Muzea hlavního města Prahy

Hlavní budova Muzea na Florenci, budova bývalé Podskalské celnice na Výtoni, Dům U Zlatého prstenu, Petřínská rozhledna a bludiště, Svatomikulášská městská zvonice,  Prašná brána,  Malostranská mostecká věž,  Staroměstská mostecká věž, Novomlýnská vodárenská věž, Zámecký areál Ctěnice) dohodnuto vstupné zdarma.

http://www.muzeumprahy.cz/179-objekty/

Martinický palác - www.martinickypalac.cz
Pražský hrad - v jednání
Psalterium - chrám sv. Mikuláše - http://www.psalterium.cz/zdarma
Muzeum Karlova Mostu - Křižovnické náměstí - zdarma
Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy -  www.muzeumalchymistu.cz
Muzeum Kampa - Sovovy mlýny - www.museumkampa.cz
Muzeum pověstí a strašidel - www.muzeumpovesti.cz

Karlovarský kraj

LOKET Muzeum lázeňských pohárků a pivovarské muzem - https://www.infocentrumloket.cz/lazensky-koflik-a-historie-sbirky-lazenskych-poharku/

Východní Čechy

Dr Emil Holub´s memorial - African museum - www.holubovomuzeum.cz
Městské muzeum a galerie ve Svitavách - www.muzeum.svitavy.cz
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi - www.puppets.cz
Východočeské muzeum v Pardubicích - www.vcm.cz
Muzeum barokních soch Chrudim - www.mubaso.cz
Zámek Nové Hrady - www.nove-hrady.cz
Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou - www.karlovakoruna-zamek.cz
Muzeum v zámku Nasavrky - www.boii.cz
Městské muzeum v Chrasti - www.mestochrast.cz
Zelená brána v Pardubicích - www.zelenabrana.eu
Mázhaus v Pardubicích - www.mazhauspardubice.cz
Galerie výtvarného umění  v Havlíčkově Brodě - www.galeriehb.cz

Jihočeský kraj

Husitské muzeum Tábor – www.husitskemuzeum.cz

Jižní Morava a Brno

Muzeum města Brna Hrad Špilberk - www.spilberk.cz
Vila Tugendhat - www.tugendhat.eu
Muzeum Brněnska - www.muzeumbrnenska.cz
Biskupství brněnské - www.biskupstvi.cz
Měnínská brána
Podhorácké muzeum a Porta coeli v Předklášteří, Památník Mohyla míru v Prace, Památník písemnictví a klášter v Rajhradě, Historické muzeum ve Šlapanicích
Muzeum v Brně, Petrov 1 - výstava Viva Cristi
Slovanské hradiště v Mikulčicích-národní kulturní památka-pobočka Masarykova muzea v HodoníněMoravská Galerie Brno - www.moravska-galerie.cz
Místodržitelský palác
Umělecko-průmyslové muzeum
Pražákův palác
Jurkovičova vila
Rodný dům Josefa Hoffmanna

Evropa

Estonsko

Art Museum of Estonia - kunstimuuseum.ekm.ee/en/
Estonian History Museum - www.ajaloomuuseum.ee
Estonian Maritime Museum - meremuuseum.ee
Estonian Museum of Applied Art and Design - www.etdm.ee
Estonian Museum of Natural History - www.loodusmuuseum.ee
Estonian Open Air Museum - https://evm.ee/eng
Museum of Coastal Folk - www.rannarahvamuuseum.ee/
Museum of Estonian Architecture - www.arhitektuurimuuseum.ee
Museum of Occupations - www.okupatsioon.ee
Tallinn City Museum and its branches, Tallinn - www.linnamuuseum.ee

Francie

Normandy Tank Museum, CATZ - normandy-tank-museum.fr

Island

Einar Jonssons Museum, Reykjavik - www.skulptur.is
Glaumbaer Museum (Medieval Dwelling House), Saudarkrokur - www.krokur.is/glaumb
National Centre for Cultural Heritage, Reykjavik - www.thjodmenning.is
National Gallery of Iceland, Reykjavik - www.listasafn.is
Nordursigling (North Sailing Whale Watching Tours), Husavik - www.nordursigling.is
Reykjavik Art Museum, Reykjavik - www.listasafnreykjavikur.is
Seatours (Whale Watching Tours), Stykkisholmur - www.seatours.is
Sigurjon Olafsson Museum, Reykjavik - www.lso.is
The Saga Centre (Medieval Njals Saga), Hvolsvollur - www.islandia.is/~njala/njala.htm
Viking House Exhibition, Budardalur - www.leif.is
Whale Centre (Whale Museum), Husavik - www.icewhale.is

Itálie

Centro Koin (Language & Cultural Activity Centre), Florence - www.koinecenter.com
Enoteca de Giraldi, Florence - www.vinaio.com
Museo Storico Navale, Venice - www.marina.difesa.it

Kypr

Asterias, Cyprus - www.asteriashotels.com
Cyprus Archaeological Museum Mouseiou, Nicosia - www.cyprus-archaeology.org.uk/museums.htm#nicosia

Německo

Alte Pinakothek, Munich - www.pinakothek.de/alte-pinakothek
Bachhaus Eisenach, Eisenach - www.bachhaus.de
Deutsches Museum Bonn im Wissenschaftszentrum, Bonn - www.deutsches-museum.de/bonn
Deutsches Zollmuseum (German Customs Museum), Hamburg - www.zoll.de
Neue Pinakothek, Munich - www.pinakothek.de
Pinakothek der Moderne, Munich - www.pinakothek.de
Spielzeugmuseum - Museum Lydia Bayer, Nuremberg - www.spielzeugmuseum-nuernberg.de
Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen, Schauhalle & Schauwerkstatt, Meissen - www.meissen.de
Stiftung Archiv der Akademie der Konste/Brecht-Weigel-Gedenkstotte, Berlin - www.adk.de

Rakousko

Alpenzoo Innsbruck (Alpine Zoo Innsbruck), Innsbruck  - www.alpenzoo.at
Bergisel Olympia-Sprungschanze (Bergisel Olympic Ski Jump), Innsbruck - www.bergisel.info
Erzbischöfliches Dom u. Diözesanmuseum (Cathedral and Diocesan Museum), Wien Festung Kufstein (Fortress Kufstein), Kufstein - www.festungsarena.at
Jewish Museum of the City of Vienna, Wien - www.jmw.at
Judisches Museum Hohenems, Hohenems - www.jm-hohenems.at
Kaiserliche Schatzkammer – Imperial Treasury, Vienna - www.kaiserliche-schatzkammer.at
Kaiserliche Wagenburg-Imperial Carriage Museum, Vienna - www.kaiserliche-wagenburg.at
Kuenstlerhaus Palais Thurn und Taxis, Bregenz - www.kuenstlerhaus-bregenz.at
Kunsthaus Bregenz . Bregenz - www.kunsthaus-bregenz.at
Kunsthistorisches Museum (Museum of Fine Arts), Wien - www.khm.at
Landesmuseum Vorarlberg, Bregenz - www.vlm.at
Landesmuseum and Landesgalerie Oberoesterreich, Linz - www.landesmuseum-linz.ac.at
MAK - Museum fur Angewandte Kunst /Gegenwartskunst, Wien - www.mak.at
Mozarthaus Vienna, Wien - www.mozarthausvienna.at
Muenze Hall (Hall Mint Museum), Hall in Tirol - www.muenze-hall.at
Museum Goldenes Dachl (Museum Golden Roof), Innsbruck - www.innsbruck.at/goldenesdachl
Museum Judenplatz , Wien - www.jmw.at
Museum Tiroler Bauernhoefe Kramsach (Kramsach Museum of Tyrolean Farmhouses) , Kramsach - www.museum-tb.at
Museum der Stadt Lienz Schloss Bruck Lienz (Museum of the City of Lienz) , Lienz - www.egger-lienz.at
NORDICO Museum der Stadt Linz, Linz - www.nordico.at
Osterreichische Galerie Belvedere (The Austrian Gallery - Belvedere), Wien  - www.belvedere.at
Osterreichische Nationalbibliothek (Austrian National Library), Wien -  www.onb.ac.at
Osterreichisches Museum fur Volkskunde (Austrian Museum of Folklore and Folk Art) Wien -  www.volkskundemuseum.at
Salzburger Freilichtmuseum Hasenweg, Austria - www.freilichtmuseum.com
Schloss Ambras (Castle Ambras), Innsbruck -  www.khm.at/ambras
Schlossmuseum, Linz - www.schlossmuseum.at
Silberbergwerk Schwaz (Schwaz Silver Mine), Schwaz - www.silberbergwerk.at
Stadtmuseum und Stadtarchiv Innsbruck (City Museum and City Archives Innsbruck), Innsbruck -  www.innsbruck.at/stadtmuseum
Styria Museum, Leoben - www.leoben.at
Theatermuseum – Theatre Museum, Vienna - www.theatermuseum.at
Tiroler Localbahnmuseum (Tyrolean Tramway Museum), Innsbruck - www.tmb.at
Tyrol Glockenmuseum/Glockengiesserei (sterr. Museumspreis)/Bell Museum/Bell Foundry (Austrian Museum Prize)m, Innsbruck - www.grassmayr.at

Slovinsko

Moderna galerija plus Muzej sodobne umetnosti Metelkova/ Museum of Modern Art plus Museum of Contemporary Art Metelkova, Ljubljana - www.mg-lj.si
Muzej za arhitekturo in oblikovanje | Museum of Architecture and Design, Ljubljana - www.mao.si
National Museum of Slovenia, Ljubljana - www.nms.si

Švédsko

ARTIPELAG, GUSTAVSBERG - www.artipelag.se
Judiska Museet (THE JEWISH MUSEUM), Stockholm - www.judiska-museet.se
Vasamuseet (THE VASA MUSEUM), Stockholm - www.vasamuseet.se

Švýcarsko

Musee Olympic Lausanne (Olympic Museum Lausanne), Lausanne - www.olympic.org
Musee de Boites - Musique et d'Automates, Sainte-Croix - www.musikautomaten.ch
The Jewish Museum of Switzerland, Basel -  www.juedisches-museum.ch

UK

Abbotsford (Home of Sir Walter Scott), Melrose -  www.scottsabbotsford.co.uk
Brass Rubbing Centre, Edinburgh - www.cac.org.uk
City Art Centre, Edinburgh - www.cac.org.uk
Dean Gallery, Edinburgh - www.nationalgalleries.org
Mercat Tours – Scotland, Edinburgh  - www.mercattours.com
Museum of Childhood, Edinburgh - www.cac.org.uk
National Gallery of Scotland, National Gallery Complex, The Mound, Edinburgh - www.nationalgalleries.org
National Museums of Scotland, Edinburgh - www.nms.ac.uk
Queensferry Museum, Edinburgh - www.cac.org.uk
Scottish National Gallery of Modern Art, Edinburgh - www.nationalgalleries.org
Scottish Portrait Gallery, Edinburgh - www.nationalgalleries.org
Sheila Fleet - Orkney Designer Jewellery, Tankerness - www.sheila-fleet.co.uk
The London Brass Rubbing Centre, London- http://www.smitf.org/page/visiting/brass.html
The Museum of Edinburgh, Edinburgh - www.cac.org.uk
The Peoples Story, Edinburgh - www.cac.org.uk
The Writers Museum, Edinburgh - www.cac.org.uk

Turecko

Všechna muzea v Turecku (blíže www.turkishguides.org)

Afrika

JAR

Bartolomeu Dias Museum, Mossel Bay - www.diasmuseum.co.za

Severní a Jižní Amerika

USA

Buffalo Bill Museum and Grave, Golden, Colorado - www.buffalobill.org
City Lore, New York City - www.citylore.org
Las Vegas Art Museum, Las Vegas - www.lasvegasartmuseum.org
Michael C. Carlos Museum of Emory University, Atlanta - www.carlos.emory.edu
The Metropolitan Museum of Art , New York, NY NY 10028 - www.metmuseum.org

Kanada

Centre d'histoire de Montréal, Montréal - www.ville.montreal.qc.ca/chm
Montreal Museum of Fine Arts, Montréal - www.mbam.qc.ca
Musée d'art contemporain de Montréal, Montréal - www.macm.org
Pointe-à-Caillière, Montréal Museum of Archeology and History, Montréal - www.pacmusee.qc.ca
The Stewart Museum, Montréal - www.stewart-museum.org

Peru

Autoridad Autónoma del Colca (AUTOCOLCA), Arequipa - www.colcaperu.gob.pe
Monasterio de Santa Catalina de Siena, Arequipa - www.santacatalina.org.pe
Museo de la Catedral de Arequipa, Arequipa - www.museocatedralarequipa.org.pe

Austrálie

Jewish Museum of Australia , St Kilda  - www.jewishmuseum.com.au
Melbourne Museum, Melbourne Museum Carlton Gardens , Melbourne, VIC 3001- www.museum.vic.gov.au



Facebook icon YouTube icon
© 2008-2022 Asociace průvodců ČR